بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره مديريت واحدهاي صنعتي كوچك

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :24

 

بخشی از متن مقاله

مديريت واحدهاي صنعتي كوچك

مقدمه:بررسي الگوهاي كمي و كيفي در ارزيابي طرحهاي استقرار و مديريت كارخانه صنعتي كوچك :

به طور كلي الگوهاي ارزيابي طرحها بر دو اساس طبقه بندي شده اند:

1- الگوهاي معين         2- الگوهاي اجتماعي

مسائل عمده اي كه معمولاً در مديريت كارخانه مطرح مي شوند عموماً داراي خصوصيات كمي و كيفي اند، از آنجا كه الگوهاي رياضي محض ، صرفاً جنبه هاي كمي مسائل را تحليل و بررسي مي كنند، كمك به مديريت كارخانه به روشهاي ساده كاربردي و در عين حال قابل قبول از اهداف اصلي اين قسمت است.

- بررسي بعضي از الگوهاي كيفي در مديريت كارخانه:

تحليل و بررسي عوامل كيفي از آن جهت مشكل است كه نظريات شخصي را مي توان در آنها دخالت داد سعي شده كه با ارائه بعضي تكنيكهاي ساده، روشهاي معرفي شود كه با استفاده از آنها مديريت بتواند به گزينه بهتر دست يابد.

كار اصلي تصميم گيرنده، انتخاب بهترينهاست، بهترين روش انبار كردن شايسته ترين روش توليد مناسبترين محل استقرار و غيره.اگر مدير تصميم گيرنده با گزينه هايي كه پيامدهاي كمي و كيفي مختلفي داشته باشند مواجه شود پيامد كمي كار تصميم گيرنده را آسان كرده و با يك نظر گزينه برتر را انتخاب خواهد كرد؛ ولي اگر پيامدها تنها به اعداد كحض ختم نشوند و عوامل كيفي هم روي آنها اثر بگذارد استفاده از بعضي از تكنيكهاي ساده براي ندير لازم و ضروري است.

الگوهاي زير  را مورد بررسي قرار مي دهيم:

1- روش الويت  2- روش رتبه اي  3- روش ارزش انتظاري بر اساس اولويت   4- روش ارزش ماتريسي  5- روش اولويت مطلوبيت

- روش الويت

ساده ترين تكنيكي كه براي    مختلف و بخصوص آنها كه عوامل كيفي بسيار دارند روش اولويت ساده است.در اين روش هرآمترناتيو بر اساس ميزاني كه مي تواند با عوامل اجتماعي، محيطي و اقتصادي هماهنگ شود درجه بندي مي شود.در جدول زير آمترناتيوكه بر اين عوامل اجتماعي و محيطي بيشتر اثر كند با الويت او بقيه آمترناتيوها به ترتيب به شاره هاي بعدي مشخص مي شوند.مثلاً با انتخاب هر يك از پروژه ها ملاحظه مي شود كه براي احداث خياباني در شهر، تعداد عيني از خانه ها بايد خراب شوند از آنجايي كه تعميم داريم خانه هاي كمتري خراب شوند اولويت را به آمتر ناتيويي مي دهيم كه كمترين خرابي را به بارآورد.

               

بيشترين كاربرد اين الگو، غيرخطي بودن آن است كه نمي تواند اختلاف واقعي بين آمترناتيوها را تشخيص دهد.تمام آمترناتيوها نمي توانند داراي اهميت يكسان باشند.

در روش الويت اول مشكل اساسس غير خطي بودن عوامل و عدم تشخيص عوامل بهتر به دليل اختلافات جزئي بود، به ارزش يا پيامد و اثر آمترناتيو بر اساس اهميت نسبي آنها در جامعه و بر اساس نظر تصميم گيرنده بها داده مي شود مثلاً تغييرات كشاورزي ممكن است به مراتب مهمتر از تغييرات صنعتي يك دهستان باشد بنابراين با بهادادن به عوامل با توجه به سياستهاي موجود مي توان تغييرات كوچك و اختلاف آنها را نيز به ميان آورد و محاسبه كرد.

بعضي مواقع ممكن است برقراري يك الويت و يا وزن مناسب كه درخور همه آمترناتيوها باشد به آساني ميسر نگردد كه اين امر مشكل زيادي به بار نمي آورد اگر سيستم اولويت را نيز با جمع آوري اطلاعات بيشتر تكميل كنيم و نخوهيم نظرات مردم و ديگران را هم در عوامل موجود دخالت دهيم اين الگو كاربرد مطلوبي دارد.

- روش ارزش انتظاري

در اين تكنيك عامل و آمترناتيو با هم رتبه بندي مي شوند.رتبه بندي بر اساس اهميت نسبي آنهاست و آمترناتيوها بر اساس مقدار اثر و پيامد آنها روي عامل مربوط درجه بندي مي شوند.

يكي از مزاياي اين الگو استفاده راحت و سريع آن از سوي تصميم گيرنده است اهداف ابتدا بايد به ترتيب الويت نوشته شده و مقدار ارزش وزني مصرف براي آمترناتيو تعيين شود و اين به راحتي به وسيله كميته هاي تخصصي صورت مي گيرد.

براي برنامه هاي بزرگ كه تعداد آمترناتيو و ضابطه هاي ما زياد است كاربرد اين الگو مشكل است بنابراين از كامپيوتر استفاده مي كنند با استفاده از كامپيوتر مي توان قابليت حساسيت مدل را تحت ضوابط مختلف و از ديدگاه هاي مختلف آزموده و تصميم گيرنده را در مقابل راه حلهاي مختلف كه قسمت تحت شرايط مختلف به وجود آمده است قرار دارد.

- روش ارزش ماتريسي:

اين روش شبيه ارزش انتظاري بر اساس اولويت است در اين تكنيك به جاي اينكه عوامل بر اساس اهميت درجه بندي شوند به گونه اي سنجيده مي شوند كه مهمترين عامل، بيشترين مقادير وزن را به خود اختصاص دهد.ارزش هر آمترناتيو به جمع كردن حاصلضرب مقادير وزني هر عامل براي هر آمترناتيو به دست مي آيد.مراحلي كه براي تكنيك مي توان تعريف كرد:

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file20_1800218_2484.zip17.5k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell