بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره گوش دادن

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :24

 

بخشی از متن مقاله

اهميت گوش دادن

گوش دادن مهارتي است اساسي كه ما هر روز از آن استفاده مي كنيم . موفقيت تحصيلي ، شغلي وخوشحالي  هاي شما ، اغلب به مهارت شما در خوب گوش دادن وابسته مي باشد .

شما به عنوان يك شخص تحصيل كرده بايد تلاش كنيد شنوده خوبي باشيد . بنابراين بايد براي آگاهي از فرايند گوش دادن موثر به اين نكات توجه كنيد  براي اينكه شنوده خوبي باشيد چه بايد كنيد چگونه روش گوش دادن خود را ارزيابي كنيد، چگونه در جهت اصلاح نقاط ضعف خود هم زمان با حفظ و تقويت نقاط قوت خود عمل كنيد .

 

فرايند گوش دادن

بسياري گمان مي كنند كه شنيدن و گوش دادن هر دو مانند هم هستند . در حالي كه اين گونه نيست . شنيدن عملي زيستي است كه شامل دريافت يك پيام از طريق كانال هاي حسي است . شنيدن تنهابخشي از فرايند گوش دادن است و گوش دادن فرايندي است شامل دريافت ، درك ، توجه ، معنا گذاري و پاسخگويي توسط شنوده به پيام ارائه شده .

دريافت

اولين قدم در فرايند گوش دادن ، دريافت يك محرك يا پيام است كه شامل پيام شنوايي و پيام بينايي مي شود . فرايند گوش دادن مجموعه اي پيچيده از تاتثير و تاثرات  فيزيكي بين گوش و مغز است . بنابراين ، مراقب دقيق از گوش ها ضروري است زيرا هر چه قابليت جذب صدا توسط گوش و حس شنوايي بالاتر باشد توانايي گوش دادن نيز بالاتر خواهد بود .

توجه

بعد از دريافت محرك ها ( كلمه و يا نماد بصري ) نوبت به مرحله توجه در سيستم پردازش انسان مي رسد .

نقش توجه : توجه كردن در هنگام گوش دادن نمايانگر تمركز فرد بر روي محركي است كه از ميان ساير محرك هاي دريافت شده انتخاب گرديده است . در اين مرحله فرد ديگر محرك ها را كنار مي گذار تا بتواند برروي يك كلمه يا يك نماد بصري خاص تمركز نمايد . به طور طبيعي توجه شما بين سه موضوع تقسيم مي شود : آنچه كه سعي مي كنيد به آن گوش دهيد آنچه كه در محيط اطراف شما در جريان است و آنچه كه در ذهن شما مي گذرد .

 

نقش تمركز : بي شك يكي از مشكل ترين نقش هايي كه ما بايد ( به عنوان يك شنونده ) اجراكنيم تمركز است انگيزش نقش مهمي در تقويت اين مهارت دارد)

دو عامل ديگري كه بر تمركز به هنگام گوش دادن تاثير مي گذارد عبارتند از : ميزان علاقه و سطح دشواري پيام . برخي پيام ها ممكن است خستهكننده باشند امااگر شما بايد اطلاعاتي را جمع آوري كنيد . تمركز دقيق ضروري است .

نقش تعبير : تعبير ( تكرار يا خلاصه كردن آنچه كه مي شنويد ) به شما امكان مي دهد آنچه راكه بيان شده است مجدداً بيان نماييد . و همچنين معلوم كنيد كه آيا موضوع را درك كرده ايد . اگر نتوانيد آنچه را كه مي گويند تكرار كنيد يا خلاصه اي كتبي از آن تهيه كنيد به اين معناست كه پيام را درك نكرده و يا به خوبي دك نكرده ايد .

درك

بعد از دريافت پيام و توجه به آن شنونده تلاش مي كند آن را درك كند. درك فرايندي پوياست . در خلال عمل ادراك فرد پيام دريافت شده را مورد توجه قرار داده سعي مي كند آن را از نظر محتوا ارزيابي كند .

معنا گذاري

پس از اينكه به موضوع ارائه شده توجه شد مرحله بعدي در فرايند گوش دادن، طبقه بندي پيام براي معنا دادن به محركهاي  كلامي و غير كلامي آن است .

نقش معنا گذاري : معنا گذاري ( فرايند طبقه بندي محرك ها ) همزمان با نياز ما به سيستم زباني خويش تكامل مي يابد . ما براي تفسيرپيام هايي كه دريافت مي كنيم يك سري عمليات ذهني انجام مي دهيم مثلاً سيستم طبقه بندي ذهن ما براي كلمه « پنير » عوالي چون  غذا ، محصول لبني ، مزه و تغذيه را مورد توجه قرار مي دهد . همه اين عوامل به ما كمك مي كند تا اين كلمات را با آنچه مدنظر فرستنده پيام است مرتبط كنيم .

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file13_1803615_3889.zip17.3k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell