بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره لامپ کم مصرف

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :18

 

بخشی از متن مقاله

لامپ کم مصرف

سهم روشنایی از كل مصرف الكتریسته خصوصاً در زمان اوج مصرف چشمگیر است به عنوان مثال در ایران حدود۳۰ درصد از كل انرژی مصرفی و حدود۴۵ تا ۵۰ درصد از مصرف پیك صرف تأمین روشنایی می‎شود. در دو دهه اخیر پس از ظهور لامپ‎های كم‎مصرف تعداد زیادی از دولت‎ها و شركت‎های تأمین‎كننده انرژی، با مشاهده فاصله قابل ملاحظه هزینه احداث تأسیسات تولید و شبكه‎های برق‎رسانی و هزینه نسبتاً كم جایگزینی لامپ‎های رشته‎ای با كم‎مصرف، ۵۰ تا ۹۶ درصد از بهای لامپ‎ها را به صورت یارانه پرداخت نموده‎اند. با جایگزینی لامپ‎های مذكور می‎توان با هزینه احداث و تولید یك كیلووات حدود۲۶ كیلووات از ظرفیت تولید و ۱۶ كیلووات از ظرفیت شبكه توزیع برق صرفه‎جویی كرد.

در كشورهای غربی با اینكه ظاهراً مشكلی برای تولید انرژی الكتریكی وجود ندارد، لامپ‎های كم‎مصرف جانشین لامپ‎های معمولی گردیده و با پیك‎سایی مناسب و در نتیجه كاهش سرمایه‎گذاری برای احداث نیروگاه‎ها سود زیادی بدست آمده است. (كاهش آلودگی محیط زیست نیز از فواید جنبی این جایگزینی است)
فواید جایگزینی لامپ كم‎مصرف با لامپ رشته‎ای و لامپ مهتابی :

۱ـ انرژی مصرفی در لامپ كم‎مصرف حدود ۲۰ درصد لامپ‎های رشته‎ای است.

۲ـ طول عمر متوسط لامپ‎های رشته‎ای حدود ۹۰۰ ساعت و طول عمر لامپ‎های كم‎مصرف ۱۰۰۰۰ ساعت است (حدود ۱۱ برابر طول عمر لامپ‎های رشته‎ای)
۳ـ لامپ كم‎مصرف در مقابل تغییرات ولتاژ برق ورودی حساس نیست ( با ولتاژ ۷۰ تا ۲۵۰ ولت بدون تغییر محسوس در كیفیت نور كار می‎كند)

۴ـ افزایش ولتاژ در طول عمر لامپ كم‎مصرف اثر چندانی ندارد ولی در لامپ رشته‎ای باعث كم شدن طول عمر آن می‎شود.

۵ـ میزان نوردهی لامپ كم‎مصرف و لامپ رشته‎ای تقریباً برابر است.

۶ـ افت نوردهی لامپ كم‎مصرف در اواخر عمر به مراتب كمتر از لامپ رشته‎ای است.

۷ـ لامپ‎های كم‎مصرف در اثر كار گرم نمی‎شوند، درمقابل سرما و تغییرات درجه حرارت مقاوم بوده (تا ۳۰ درجه زیر صفر به خوبی كار می‎كند) و در اثر ریزش باران نمی‎شكند
۸ـ ضریب قدرت لامپ كم‎مصرف ۹۶/۰ ولی در لامپ مهتابی ۵/۰ می‎باشد.

۹ـ مصرف انرژی الكتریكی لامپ كم‎مصرف ۳۰ درصد كمتر از لامپ مهتابی است.

۱۰ـ عمر لامپ كم‎مصرف حدود ۵۰ درصد بیشتر از لامپ مهتابی است.

۱۱ـ لامپ كم‎مصرف نیازی به اتصالات متعدد نداشته و حجم لامپ مهتابی را ندارد.

توصیه هایی درموردانتخاب لامپ مناسب

هنگام خريد لامپ توجه داشته باشيم كه لامپهاي رشتهاي معمولي بيش از 3 برابر لامپهاي فلورسنت معمولي مهتابي و حدود 5 برابر لامپهاي كممصرف برق مصرف ميكنند. عمر لامپهاي رشتهاي نيز كه حدود 1000 ساعت است، بسيار كمتر از لامپهاي مهتابي و يا لامپهاي كممصرف ميباشد.

بطور كلي لامپهاي مهتابي وكممصرف براي كار يا مطالعه مناسبتر از لامپهاي معمولي هستند و در خانه ميتوان تركيبي از دو لامپ آفتابي و مهتابي كممصرف استفاده كرد.

انتخاب لامپ و ميزان نور آن بستگي به نوع فعاليتي كه انجام ميدهيم دارد. بايد دانست كه براي انجام كار به خصوص اگر كار ظريفي انجام ميدهيم، نور بيشتري مورد نياز است تا سايه روشنها بهتر ديده شوند و سرعت ديد افزايش يابد. از اين گذشته سن افراد نيز در نوري كه استفاده ميكنند مؤثر است، افراد مسن نياز به نور بيشتري دارند. لازم به ذكر است كه در اغلب اين موارد بهتر است به جاي افزايش روشنايي سقف، از نورهاي موضعي چراغ مطالعه، آباژور، و... استفاده كرد.

بطور كلي اگر مبناي خود را يك ميانگين بگيريم، بنا بر محاسبات انجام شده، بهترين نور براي هر متر مربع و در يك فضاي عادي با رنگآميزي معمولي، حدود 10 وات است، بنابراين يك سالن 20 متري را ميتوان با دو لامپ 100 وات يا 3 لامپ 60 وات رشتهاي و يا دو لامپ 18 وات كممصرف روشن كرد.

اغلب ديدهايم كه بعضي از خانوادهها در خانه يا آپارتمان خود از لوسترهاي بزرگ با شاخههاي متعدد استفاده ميكنند و از اين گذشته بعضاً در هر لوستر از لامپهاي پرقدرت استفاده ميكنند، استفاده از چنين لوسترهايي نه فقط سبب بالا رفتن بيروية مصرف برق ميشود، بلكه فشار زيادي نيز بر سيمكشي داخلي منزل ما وارد ميآورد.
مثالي مي
آوريم تا اين موضوع روشنتر شود. خانوادهاي را در نظر بگيريد كه در سالن نشيمن و سالن پذيرايي خود از دو لوستر 10 شاخه كه بر هر شاخه آن يك لامپ 60 وات تعبيه شده استفاده ميكند و به علاوه 4 يا 5 لامپ 100 وات ديگر نيز در خانه روشن كرده باشد، در چنين حالتي ما فقط براي روشنايي محل سكونت خود نزديك به 2 كيلووات ساعت برق يعني تقريباً معادل مصرف يك يخچال - فريزر در طول يك شبانهروز نياز داريم. با اين حال چنين مصرفي ممكن است چندان به نظر نيايد و در مقايسه با مصرف برق يك بخاري برقي توجه ما را چندان جلب نكند. بنابراين بهتر آن است كه در صورت استفاده از لوسترهاي با شاخههاي متعدد، از لامپهاي كممصرف ويژه لوستر استفاده كنيم و از اين نوع لوسترها تنها در اتاق پذيرايي استفاده كنيم و در عين حال فقط به بكارگيري لامپهاي كممصرف اكتفا نكنيم، بلكه با نصب كليدهاي متعدد يا ديمر امكان روشنايي جزئي را نيز فراهم آوريم.

همانطور كه گفته شد به جز لامپهاي رشتهاي و مهتابي، در چند سال گذشته توليد و استفاده از لامپهاي كممصرف نيز رواج زيادي پيدا كرده است. اين نوع لامپها كه از لحاظ شكل و اندازه شبيه لامپهاي رشتهاي هستند، 8 برابر بيشتر از لامپهاي رشتهاي عمر ميكنند و گرچه قيمت آنها نسبت به بقيه لامپها بيشتر است اما با توجه به عمر زياد و مصرف كمي كه دارند، بويژه براي مصرفكنندگاني كه بيشتر از 1000 كيلووات ساعت در ماه مصرف ميكنند، مقرون به صرفه هستند. در حال حاضر لامپهاي كممصرف 18 ، 20 ، 26 ، 40 و 50 وات در بازار موجود ميباشد بطور مثال يك لامپ 26 وات كممصرف معادل 130 وات نوردهي دارد و 8000 ساعت كار ميكند كه معادل عمر 8 لامپ رشتهاي كه هر كدام 1000 ساعت عمر ميكنند، ميباشد.

نکاتي چند در رابطه با مزايا و استفاده از لامپهاي کم مصرف

از آنجايي که روشنايي ؛ بخش عمده اي از مصرف برق بخش خانگي را شامل مي شود؛ استفاده از لامپهاي کم مصرف توسعه زيادي پيدا کرده است و سه هدف اصلي را دنبال مي کند:

کاهش صورتحساب مصرف کنندگان

کاهش ميزان سرمايه گذاري جهت تأمين تاسيسات توليد و توزيع برق

کاهش آلودگي زيست محيطي

مزاياي استفاده از لامپهاي کم مصرف :

ميزان نوردهي هر لامپ کم مصرف ۱۸ وات؛ برابر نور حاصل از يک لامپ رشته اي معمولي ۱۰۰ وات مي باشد.

مصرف انرژي الکتريکي هر لامپ کم مصرف حدود ۲۰ درصد مصرف برق لامپ رشته اي مشابه است.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file90_1804407_2481.zip35.3k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell