بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود پرورش کرم ابریشم

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :13

 

بخشی از متن مقاله

مقدمه

کرم ابریشم را خدا با تمام خاصیتش برای اتمام حجت برای بشریت خلق کرده است تاکه انسان از این موجود آفریده شده برایش در زندگی عبرت بگیرند و غافل از حال و احوال خویش نباشند.

کرم ابریشم حریص ترین حیوان موجود , در جامعه حیوانات می باشد که با تولید ابریشم خدا وجود کوچک او را نعمتی قرار است که بشریت در انواع و اقسام بتواند از این حیوان کوچک بهره و سود ببرند.

طرح پرورش كرم ابريشم " نوغانداري "

     مقدمه :

               پر واضح است كه رشد و شكوفائي و در نهايت قطع وابستگي اقتصادي هر ملتي به اجانب در گرو همت مردم آن كشور در رشد و ازدياد توليدات اعم از كشاورزي ؛ صنعتي و... مي باشد. با توجه باينكه سياست دولت جمهوري اسلامي در بعد استقلال  اقتصادي  و توسعه ، محوريت را كشاورزي قرار داده است ، لذا مي بايست توجه خاصي به اين بخش و زيربخشهاي اين قسمت از توليدات شود. بخصوص در توليد فرآورده هائي كه جنبه ارزآوري و نيز جنبه صادراتي بيشتري داشته باشد. در اينخصوص بايد از روستا  و روستائي شروع كرد و بروستا ميبايست بعنوان يكي از مهمترين پايگاههاي توسعه و استقلال اقتصادي كشور نگريست.

     در رابطه با جنبه صادراتي و ارزآوري داشتن فعاليتها ،  يكي ازفعاليتها در زيربخشهاي كشاورزي ؛ موضوع پرورش كرم ابريشم و نوغانداري ميتواند مطرح باشد كه ما در زير بصورت اجمال هدف و ضرورت و توجيه و مقايسه اقتصادي و... طرح را تشريح مي نمائيم.

 

 

      هدف :

            هدف هر طرحي بالطبع ميتواند داراي چند يا چندين بعد باشد. در طرح مورد نظر ما ، هدف ، ضمن اينكه تلاشي در حد توان بعنوان يك مسلمان و پيرو خط امام در جهت قطع وابستگي اقتصادي و كمك به امر صادرات محصولي كه مقداري ارز را بداخل مملكت ميكشاند  ، ميباشد؛ كوششي هم است در جهت ترويج و توسعه اين رشته از كار در منطقه كه هم استعداد زمين به لحاظ ايجاد توتستان و هم استعداد مردم در جهت نوغانكاري آماده ميباشد. مضافا باينكه كسب روزي حلال و تامين معاش خود و خانواده نيز در كنار ايجاد اشتغال موثر مطمح نظر ميباشد.

     در روستا به تجربه ثابت شده است كه يك كار مفيد تا بدوا بوسيله يك يا چند نفر شروع نشود و مردم با چشم خويش ثمره مفيد آنرا نبينند؛ كمتر اقبال پيدا ميكنند. بلحاظ اينكه در روستا و حتي منطقه ما ، زمينهاي بي بلامانع و حتي حياط و حاشيه روستا و ساختمانهاي مسكوني مردم ، زمينهائي يافت ميشود كه مردم ميتوانند بعنوان شغل دوم خويش در اوقات بيكاري اقدام به اين امر بنمايند. اين موضوع  در عدم مهاجرت لااقل فصلي مردم و خالي نماندن روستا هم بسيار موثر است. از طرفي جنبه اشتغالزائي درخوري را هم دارد و كاريست تقريبا بطور كامل " كاربر " نه " سرمايه بر ". از طرفي هم ايجاد يك منبع درآمد بسيار خوب جهت فقرزدائي و دلگرمي روستائيان ميتواند مثمر ثمر باشد.

     توجيه اقتصادي طرح :

   پرورش كرم ابريشم ، خوشبختانه داراي مزاياي متعددي است كه دقيقا با فرهنگ و سطح فكري و توان اقتصادي و مالي مردم به جهت آسان بودن عملي آن ، كاريست كاملا شدني و قابل اجراء.

     اولا      هيچگونه وسايل و ابزار و آلات ماشيني خاصي فعلا در اين امر دخيل نيست.

     ثانيا -     در مدت زمان محدودي ( حداكثر 45 روز ) توليد ميشود.

     ثالثا -     سرمايه چنداني جهت اقدام بكار نميخواهد؛ فقط درخت توت تنها مسئله مهم اين طرح ميباشد ، كه آنهم شرائطش فراهم است.

     رابعا -    هيچگونه تكنولوژي پيچيده در امر توليد و بهره برداري آن دخيل نيست.

     خامسا -  ريسك كردن در اين كار براي هر روستائي امكان پذير است. چون در صورت عدم توفيق

  احتمالي هم ضرر چنداني نمي بيند. و ديگر گزينه هاي قابل بحث .....

     در توجيه اقتصادي طرح لازم است ابتداء يك مقايسه اي بين ميزان عايدي ائي كه براي يك كشاورز در سطح يك هكتار زمين با كشت برنج بدست مي آيد ،  با توليد ابريشم در همان سطح بنمائيم.

      هزينه ها ( بطور مجمل ) :

     مقدار امكاناتي را كه براي كشت يكساله برنج در سطح يك هكتار زمين بكار ميرود عبارتند از :

1-     تراكتور دو(2) روز + تيلر پنج (5) روز + سوخت و دستمزد و...             80000 ريال

2-     دستمزدهاي نيروي انساني در طول كار                                             200000 ريال

3-     هزينه كود و سم و علف كش و... بطور ميانگين در هر هكتار                   25000  ريال

4-     حق ميرآب و هزينه هاي آبياري                                                        15000  ريال

5-     هزينه هاي متفرقه ( پيش بيني نشده ) حدود                                          30000  ريال

مجموع هزينه ها (بطور تقريب به يقين)...................    350000  ريال 

     عايدي و درآمد :

     ميزان عايدي ( درآمد ) در يك هكتار ، آنهم اگر مشكلاتي مثل آبرساني بموقع ، آفات زدگي و دلالي گري و امثالهم ، در خوشبينانه ترين حالت ، عارض نشود ، در زمينهاي نه چندان مرغوب منطقه مورد بحث ، در هر هكتار حداكثر سي (30) خروار شالي كه به قيمت متوسط هر خروار سي هزار(30000) ريال ؛ كلا رقمي حدود نود هزار تومان (900000 ريال ) ميشود كه اگر از اين درآمد ناخالص مبالغ هزينه ها را كسر نمائيم ، چيزي حدود پنجاه هزار تومان (500000 ريال ) درآمد عايد كشاورز شالي كار ميگردد، تازه آنهم كشاورزي كه داراي 7 نفر تحت تكفل ميباشد.

      ولي اگر كار پرورش كرم ابريشم در سطح يك هكتار اجراء شود جريان هزينه فائده آن بطور خلاصه بشرح زير است : ( لازم بتوضيح است كه نگارنده اين سطور طي يك مسافرت به استان گيلان و بازديد از چندين نهالستان و مشاوره با چند تن از نوغانداران اين اطلاعات را كسب نموده است )

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file16_1812567_1564.zip202.4k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell