بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره کورل دراو

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :41

 

بخشی از متن مقاله

مقدمه :

کورل دراو از جمله نرم افزارها ي قدرتمند گرافيکي است .امکاناتي مانند ساخت طرح هاي برداري،تبديل طرح هاي برداري به نوع بيت مپ ،جلوه هاي ويژه مختلف مثل نور پردازي و شفافيت و سايه اندازي ،طراحي آرم شرکت ، طراحي جلد کتاب ،طراحي صفحات وب ،جلوه هاي مختلف روي متن و صدور فرمت هاي مختلف گرافيکي مانند Gif,Jpej,Eps,….  گوشه اي از توانايي هاي بي شمار اين نرم افزار است .

فصل1 : گشت و گذار در محيط Corel draw 11

Corel يک نرم افزار گرافيکي و طراحي است . به کمک آن مي توانيد مواردي از قبيل طرح روي جلد کتاب ،طراحي آرم شرکت ، طراحي کارت ويزيت ، کارت بستال و .... را به زيبايي انجام دهيد. و به طور کلي يک نرم افزار شيء گرا يا موضوع گرا مي باشد به اين معني که هر چيزي که در اين برنامه خلق مي کنيد يا به عنوان تصوير وارد مي کنيد يک شي محسوب مي گردد و هر شي داراي خواصي مانند رنگ ، اندازه نوع قلم ، جلوه هاي اطراف شيء و جلوه هاي پر کردن داخل شيءو ... مي باشد . بنابر اين شکلها ، متن، سايه، نور و جلوه هاي مختلف هر کدام از نگاه کورل نوعي شيء محسوب مي شوند .

1-1داستان تصاوير Bit map   و Vector

فايلها ي گرافيکي و تصاوير ديجيتال اصولا داراي اين دو نوع هستند . که قبل از هر کاري بايد اين دو مفهوم را به خوبي درک کنيد چون اين دو نوع تصوير از نظر ساختار طراحي و خصوصيات خود بايکديگر تفاوت دارند .

1-1-1تصاوير برداري (Vector)

که اين تصاوير بر اساس يک سري فورمول هاي رياضي ساخته مي شوند . ويژ گي اين تصاوير اين اس ت که اگر ازخيلي دور يا خيلي نزديک به آنها نگاه کنيد با کيفيت و وضوح يکسان نمايش مي يابند و نکته ديگرسايز تصاوير است که که با کوچک و بزرگ شدن ابعاد فيزيکي سايز اين فايل تغيير نمي کند و ثابت است و اين يک مزيت خوب براي طرح هاي وکتور است . که بيشتر در کورل استفاده ميشوند .

 

2-1-1تصاوير بيتي (Bit map)

اين تصاوير از نقاط دور يا نزديک متفاوت و با کيفيتهاي مختلف به نظر مي رسند . که از تعدادي نقاط نوراني کوچک موسوم به پيکسل ساخته شده اندکه با رنگ هاي مختلف وروشنايي متفاوت در کنار هم قرار گرفته اند و تصاويري را به وجود آورده اند که در صورت تحت بزرگنمايي قرار گرفتن پيکسل ها بزرگتر مي شوند و به صورت مربع – مربع نشان داده مي شوند و کيفيت مشاهده پايين مي آيد . به عبارتي وقتي از فاصله نزديک تصوير را مشاهده مي کنيد درجه وضوح آن کاهش ميابد .و بيشتر در فتو شاپ استفاده دارند .

2-1اصطلاحات و تعاريف مقدماتي

خب ! حالا نوبت به چند اصطلاح و تعريف گرافيکي ميرسد که در اين پروژ ه زياد استفاده شده اند که قبل از کار با کورل بايد با اينها آشنا شويد .

 • موضوع يا شيء (Object ): هر چيزي که شما در محيط کورل خلق مي کنيد با تصويري که وارد مي کنيد ، يک موضوع يا شيء محسوب مي گردد .
 • مسير (Path) : خطوط دور يک موضوع که در واقع لبه هاي آن موضوع محسوب مي گردند به نام مسير معروف هستند که مي توانند باز يا بسته باشند .
 • گره (Node) : روي مسير يک موضوع تعدادي گره قرار مي گيرد . که کاربرد گره ها براي تغيير شکل و دگر ديسي يک موضوع است . به اين معني که گره ها به صورت مربع هاي کوچک بر روي مسير قرار دارند و مي توان آنها را با نقاط کنترلي دو طرف جا به جا کرد . مثلا مي توان با جابجايي گره هاي يک دايره آن را به شکل قلب تبديل کرد .
 • دستگيره ها (Handles) : 8 مربع کوچک سياه رنگ هستند که در اطراف موضوعي قرار مي گيرند و بيانگر اين هستند که آن موضوع در حالت انتخاب شده قرار دارد که ميتوان به اين

طريق موضوعي را تغيير سايز ،ارتفاع و عرض داد .

 • خصوصيات Properties)) :  به خصوصيات يک موضوع اطلاق مي شود . مثلا در مورد يک شکل ، نوع آن رنگ و نوع خطوط آن،رنگ خطوط پر کننده داخل آن و ... هر کدام جزء خصوصيات آن شيء محسوب مي شوند .
 • خطوط محيطي (Out lines) : خطوط دور موضوع هستند که در واقع معرف مسير هستند . خطوط محيطي مي توانند به صورت مرئي ،نامرئي ،خط ممتد يا رنگي باشند .
 • پر کردن يکنواخت (Uniform fill) : خاصيتي است که اجازه مي دهد داخل موضوعي را از رنگ خاصي پر کنيم البته به طور يکدست .
 • پر کردن مخزني (Founttail Fill) : پر کردن غير يکنواخت و تدريجي داخل يک موضوع را مي گوييم .

3-1معرفي عناصر مختلف صفحه اصلي کورل دراو

 • نوار عنوان (Title Bar ( : در اين نوار که در بالاترين قسمت صفحه و در بالاي منوها قرار گرفته است نام برنامه و نام سند يا فايل جاري نمايش داده مي شود .
 • نوار منو ( MENU  Bar) : در بالاي صفحه منوها file, Edit, View  و ..... قرار دارند که امکان دسترسي به فرامين و کادر هاي محاوره اي را فراهم مي کنند .
 • نوار ابزار استاندارد ( Standard toolbars) : در اين نوار ابزارها و آيکن هايي مربوط به فرامين New, Open, Save , Cut , Copy, Print و ..... قرار دارند .

 

 • نوار مشخصه يا خصوصيت (Property Bar) : اين نوار در حالت پيش فرض ( منظور حالتي که هيچ موضوع يا شکلي انتخاب نشده است در اين نوار دو ابزار portrait و Land scape وجود دارد . در حالت portrait ابعاد 9/215براي عرض صفحه ترسيم و 4/279 ميليمتر را براي ارتفاع صفحه ترسيم تنظيم مي کند پس صفحه حالت عمودي خواهد داشت و دکمه ي landscape بر عکس  حالت قبل خواهد بود .
 • پنجره ترسيم (پنجره سند ) : پنجره بزرگ و سفيدي است که داخل محيط اصلي برنامه کورل قرار دارد . در هر جاي اين پنجره مي توانيد اشيائ مختلف را رسم يا ويرايش کنيد .
 • صفحه ترسيم (صفحه سند ) : اين صفحه داخل  پنجره ترسيم قرار دارد که اصطلاحا صفحه سند گفته مي شود و اندازه اين صفحه را بعد و قبل از تنظيمات مي توان تغيير داد . موضوع مهم اين است که موضوعات و اشيائ خارج صفحه قابل نمايش در چاپ نيستند .

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file04_1814720_5133.zip700.8k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell