بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره ماهواره

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :20

 

بخشی از متن مقاله

ماهواره

لغت ماهواره طبق تعريف ، به سفينه أي گفته مي شود كه در مداري به دور يك سياره (معمولاً زمين) در حال گردش باشد.

بخشي از تحقيقات و پژوهشهاي علمي ـ تخصصي كه در آزمايشگاههاي مستقر در فضا انجام مي شود ، هرگز نمي توانست روي كرة زمين جنبة عملي به خود گيرد.

ماهواره ها كه در فضا و مدارهاي مختلفي مستقر و به دور زمين در حال گردشند ، مي توانند اطلاعات با ارزشي در اختيار انسان قرار دهند كه منجر به تحولات شگرفي در زمينه هاي گوناگون شود . ماهواره هاي كشف منابع زميني ، هواشناسي ، مخابراتي ، پژوهشي و نظامي از اين نوعند.

اجزاي سيستم ماهواره أي مخابرات

سيستم ماهواره هاي مخابرات مجموعه أي است از ايستگاههاي فضايي و ايستگاههاي زميني به منظور ايجاد ارتباطات راديويي . بخشي از اين سيستم ماهواره أي مي توانند تنها از يك ماهواره و ايستگاههاي زميني مربوطه تشكيل شود. اين مجموعه ، يك «شبكه ماهواره أي» ناميده مي شود.

ايستگاه فضايي

ايستگاه فضايي شبكة ماهواره أي مخابرات ، از ماهواره (بخشي اصلي شبكه ) و دستگاههاي جانبي تشكيل شده است .

ساختمان ماهواره

ماهواره از دو بخش تجهيزات مخابراتي و غير مخابراتي تشكيل شده است. زير سيستمهاي مخابراتي ، آنتنها و تكرار كننده ها هستند. در بخش مخابراتي ، دستگاهي وجود دارد كه وظيفة تكرار كننده هاي رلة راديويي را انجام مي دهد و «ترانسپاندر» نام دارد. ترانسپاندرها سيگنالهاي فرستاده شده از زمين را دريافت و پس از تقويت و تغيير فركانس ، آنها را به زمين مي فرستند .

آنتنهاي مربوط به اين ترانسپاندرها ، طوري طراحي شده اند كه فقط قسمتهايي از سطح طمين را كه درون شبكة ماهواره أي قرار دارند ، پوشش مي دهد.

يك ماهواره معمولاً آنتني همه جهته دارد كه براي دريافت سيگنالهاي فرمان صادره از زمين به كار مي رود ، زيرا آنتنهاي ديگر ماهوره احتمال دارد به سوي زمين نباشند. آنتن همه جهته همچنين براي كنترل سيستمهاي فرعي در زمان پرتاب ماهواره و تعيين موقعيت آن به كار مي رود.

بخش غير مخابراتي ماهواره كه در واقع قسمت پشتيباني فني آن است ، شامل سيستم كنترل حرارتي ، سيستم كنترل موقعيت و مدار ، ساختمان مكانيكي ، سيستم منبع تغذيه و موتور اوج است.

سيستم كنترل حرارتي ماهواره

اين سيستم بايد درجه حرارت دستگاهها و تجهيزات درون ماهواره را در حد متعادل و متعارف حفظ كند.

سيستم كنترل موقعيت و مدار

كنترل موقعيت ماهواره آن است كه جهت تابش پرتو فركانسهاي راديويي آنتن را براي منطقة مورد نظر در روي زمين ثابت نگه مي دارد.

ساختمان مكانيكي

ساختمان ماهواره بايد به گونه أي طراحي شده باشد كه بتواند نيروهايي را كه بر اثر فشارهاي ديناميكي در هنگام روشن شدن موتور و پرتاب وارد مي شود ، تحمل كند. بدنة ماهواره معمولاً از آلياژ آلومينيوم سبك ساخته مي شود كه شامل سلولهاي خورشيدي و منعكس كننده هاي آنتن نيز هست. اين قسمت از تركيب موادي مانند فيبر كربن كه داراي استحكام و ثبات ساختماني خاصي است ، ساخته مي شود.

سيستم منبع تغذيه

منبع اصلي تغذيه معمولاً سلولهاي خورشيدي هستند. انرژي خورشيدي جذب شده براي شارژكردن باتريهاي ذخيره نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. اين باتريها از نوع نيكل ، كادميم هستند.

موتور اوج

نقش موتور اوج ايجاد مدار دايره أي شكل و جلوگيري از انحرافات مداري ماهواره است. بعضي مواقع با استفاده از موتور اوج ، ماهواره ها را در مدار ثابت مستقر مي كنند.

ايستگاههاي زميني

ايستگاههاي زميني سيستمهاي ماهواره أي مخابرات بر اساس نوع استفاده از آنها عبارت اند:  ايستگاههاي ثابت ، ايستگاههاي سيار ، ايستگاههاي زميني ماهواره معمولاُ از چند قسمت تشكيل شده اند : آنتن ، فرستنده ، گيرنده ، سيستمهاي كنترل بر قراري ارتباط و منابع تغذيه مورد لزوم ايستگاه . هر يك از اجزاي فوق شامل قسمتهاي مختلفي اند كه متناسب با نوع ايستگاه زميني ، حجم و تجهيزات آنها متفاوت خواهد بود.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file07_1814724_1443.zip24.9k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell