بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

تحقیق در مورد نوار مغناطيسي

تحقیق در مورد نوار مغناطيسي

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*
فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد صفحه: 5

 

نوار مغناطيسي

معرفي نوار

رسانه ايست از جنس نوعي پلاستيك با غشاء مغناطيس شونده بر يك رويه ( فرو مغناطيسي ) و لغزان بر ريلهايي با ابعاد مختلف، ابعاد نوعي از نوار 2500 فوت طول و 2/1 اينچ عرض است . در اندازه هاي ديگر نيز موجود است . اين رسانه ماهيتاً براي پردازش پي در پي ركوردها مورد استفاده قرار مي گيرد . از نظر تكنولوژي ساخت ، به چهار دسته كلي تقسيم مي شود :

  • ريل به ريل
  • نوار كارتريج
  • نوار كاست
  • نوار صوتي تطبيق داده شده با كامپيوتر

دستگاه نوار خوان مجهز است به نوك خواندن / نوشتن كه مي تواند اطلاعات را روي نوار ظبط و يا اطلاعات ضبط شده را " حس " كند

نحوه ذخيره سازي داده روي نوار

داده ها به صورت رشته هاي بيتي روي شيارهايي كه در سطح نوار وجود دارد ، ذخيره مي شوند . بيت هاي يك كاراكتر ، روي شيارها و در عرض نوار ضبط مي گردند .

از نظر تعداد شيار ، دو نوع نوار رايجتر است : نوار 7 شياره و نوار 9 شياره . يكي از شيارها ، به عنوان شيار كنترل پاريتي به كار مي رود .

در نوار دو نوع بيت پاريتي وجود دارد :

  • بيت پاريتي عرضي يا كاراكتري
  • بيت پاريتي طولي

بيت پاريتي عرضي براي هر كاراكتر و بيت پاريتي طولي ، براي تعدادي كاراكتر مثلاً به ازاء يك بلاك ايجاد مي شود . داده هاي ذخيره شده روي نوار ، در سطح فيزيكي ، تعدادي رشته بيتي موازي هستند . چنين ديدي از داده ذخيره شده روي سيستم فايل مطرح نيست . به بيان ديگر ، از نظر سيستم فايل ( كه خود سطوحي دارد ) داده ها در قالب تقسيمات خاصي ذخيره مي شوند ، هريك با ساختار مشخص ( اين تقسيمات عبارتند از فيلد ، ركورد ، بلاك ، تعدادي بلاك با نام مشخص ، فايل و گروه فايلها . ) توجه داريم كه فيلد مي تواند حاوي يك كاراكتر هم باشد .

چگالي نوار

تعداد بيت هاي قابل ضبط در هر اينچ نوار را چگالي گويند . چگالي را با واحد بيت در اينچ (bpi) بيان مي كنند كه با توجه به نحوه نشست كاراكترها روي شيارها ، همان بايت در اينچ يا كاراكتر در اينچ است . از جمله چگالي رايج ، 800bpi ,1600bpi است . البته نوار با چگالي 3200bpi , 6250bpi و بيشتر نيز وجود دارد .

گپ

فضايي است بلا استفاده بين دو گروه كاراكتر ضبط شده . كلمه گروه در اينجا هم به ركورد اطلاق مي گردد و هم به بلاك . در صورتي كه بين هر دو بلاك باشد به آن گپ بين بلاكها و اگر گپ بين دو ركورد باشد ، به آن گپ بين ركوردها مي گويند . وجود گپ براي متوقف كردن نوار و يا حركت دوباره آن لازم است.زيرا براي آنكه نوك خواندن / نوشتن بتواند داده اي ذخيره شده را " حس " كند ، بايد كه نوار ، پس از توقف به سرعتي مطلوب و يكنواخت موسوم به سرعت حس برسد ، ودر اين اثناء اين مدت تكه اي از نوار زير نوك R/W مي گذرد ، ضمن اينكه در حين كاهش سرعت حس تا توقف نيز تكه اي از نوار از زير نوك رد مي شود . اين دو تكه نوار همان گپ را تشكيل مي دهند و چون اين قسمت از نوار در حالت توقف – حركت با سرعت كمتر از سرعت حس طي مي شود ، نمي توان داده اي را در اين قسمت حس كرد ود رنتيجه بلا استفاده ( "هرز " ) است .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
24_618036_5106.zip34.3k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell