بهترین و بزرگترین مرکز دانلود و خرید وفروش پروژه های پایان نامه دانشجویی و تحقیقات آماده و کارآموزی به صورت حرفه ای فایل های آموزشی و فایل های پاورپوینت
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
فروشگاه فروشگاه بزرگ علم فایل فروشگاه خرید و فروش مقاله و تحقیق

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.ضمنا برای اینکه راحت تر محصول مورد نظرتون رو پیدا کنید از قسمت (جستجوی محصولات) بالای صفحه استفاده کنید. با تشکر

دانلود تحقیق کامل درمورد دوره حكومت انقلابيون

دانلود تحقیق کامل درمورد دوره حكومت انقلابيون

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*
فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد صفحه: 25

 

دوره حكومت انقلابيون

پس از سقوط دولت بني‌صدر ، آخرين پايگاه نيروهاي ملي – مذهبي و ساير گروه‌هاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به رهبري امام و نيروهاي حزب اللهي فرو ريخت و دوران جديد آغاز شد. رهبري انقلاب با سرعت عمل به موقع اوضاع را در كنترل خود در‌‌آورد . مردم با حضور فعالتر در صحنه از رهبري و نيروهاي حزب اللهي و روحانيت حمايت كردند و در انتخابات رياست جمهوري با اكثريت قاطع‌آرا ، محمدعلي رجايي را به رياست جمهوري برگزيدند . رجايي ، محمدجوا باهنر را به نخست وزيري برگزيد و به اين ترتيب ، قوه‌ي مجريه نيز در اختيار نيروهاي حزب‌اللهي قرار گرفت ، اما هنوز دو ماه از رياست جمهوري رجايي و نخست وزيري باهنر نگذشته بود كه در پي بمب‌گذاري سازمان موسوم به منافقين در ساختمان نخست وزيري رجايي و باهنر به شهادت رسيدند . عمليات تروريستي اين سازمان با انفجار ساختمان نخست وزيري به پايان نرسيد ، بلكه طي سال‌هاي 1360 و 61 در حدود دويست نفر از رهبران نيروهاي حزب‌اللهي د رعمليات‌هاي ديگر به شهادت رسيدند كه از جمله مي‌توان از آيت‌الله دستغيب ، آيت‌الله مدني ، آيت‌الله صدوقي ، آيت‌الله اشرفي اصفهاني و … ياد كرد .

در اين دوره ، نيروهاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به دو گروه تقسيم شدند ، گروهي از آنها مانند بني‌صدر و رهبران سازمان موسوم به منافقين به خارج از كشور پناه بردند ، و نيروهاي ملي – مذهبي در داخل منزوي شدند و از صحنه حركت انقلاب كنار گذاشته شدند .

1 – موفقيت نيروهاي حزب‌اللهي

پس از شهادت رجايي و باهنر ، مجدداً انتخابات رياست جمهوري برگزار شد و در آن آيت‌الله خامنه‌اي به رياست جمهوري برگزيده شد . آيت‌الله خامنه‌اي نيز ميرحسين موسوي را به نخست وزيري انتخاب كرد و دوران موفقيت‌آميز نيروهاي حزب‌للهي شروع شد . پس از عزل بني‌صدر ، ارتش ، سپاه پاسداران و نيروهاي بسيجي تحت فرماندهي كل قوا با يكپارچگي كامل دشمن متجاوز را مورد تهاجم بي‌امان خود قرار دادند و اولين پيروزي‌هاي بزرگ نظامي را در عمليات‌‌هاي ثامن الائمه ، فتح المبين و بيت المقدس به دست آورند ، كه طي آنها ، بخش‌هاي وسيعي از سرزمين ايران ، از جمله شهرهاي آبادان و خرمشهر از وجود دشمن متجاوز پاك گرديد . پيروزي‌هاي ارتش اسلام در جنگ تحميلي با عمليات‌هاي بعدي تكميل شد و عراق را در موضع ضعف قرار داد . در اين پيروزي‌هاي بايد از ايثار و از خودگذشتگي ميليون‌ها نيروي بسيجي و مردمي ياد كرد كه بدون هيچ نوع انتظاري با جان خود به دفاع از خاك و دين و عزت و شرف ملت ايران پرداختند و نام ايران و ايراني را در تاريخ سرافزار ساختند .

نيروهاي حزب‌اللهي علاوه بر كسب پيروزي‌‌هاي نظامي ، در صحنه‌هاي داخلي نيز به موفقيت‌هاي مهمي دست يافتند . موفقيت جهاد سازندگي در محروميت‌زدايي از روستاها و مناطق محروم – به طوري كه طي دو الي سه سال هفتاد درصد روستاهاي محروم ايران از نعمت آب و برق و راه‌هاي ارتباطي مناسب برخورداد شدند – موفقيت نيروهاي حزب‌اللهي در خنثي‌سازي توطئه‌هاي طيف گسترده ضد انقلابيون در داخل و خارج  كشور ، كشف و خنثي‌سازي  كودتاهاي متعدد از قبيل كودتاي قطب‌زاده ، كشف توطئه‌ي سازمان‌هاي مخفي و نفوذي وابسته به بيگانه از قبيل حزب توده و متلاشي كردن آن ، مقاومت در مقابل تحريم‌هاي سياسي – اقتصادي آمريكا از جمله موفقيت‌هاي ديگر نيروهاي حزب‌اللهي در اين دوره محسوب مي‌شوند .

2 – رياست جمهوري هاشمي رفسنجاني

در خردادماه 1368 امام خميني رهبر و بنيانگذار جمهوري اسلامي دار فاني را وداع گفت . بلافاصله بعد از وفات امام خميني ، مجلس خبرگان آيت‌الله خامنه‌اي را به رهبري انقلاب برگزيد . بعد از انتخاب رهبر ، انتخابات رياست جمهوري برگزار شد و هاشمي رفسنجاني به رياست جمهوري انتخاب شد . دولت هاشمي رفسنجاني با تدوين برنامه اول توسعه اقتصادي – اجتماعي كشور حركت جديدي را در انقلاب اسالمي آغاز كرد . محور اصلي برنامه دولت وي ‌«سازندگي اقتصادي» بود . طي دوره رياست جمهوري هاشمي رفسنجاني دو برنامه اول و دوم تهيه و به اجزا گذاشته شد . توسعه اقتصادي د رهر دو برنامه داراي اولويت بود . دليل چندي اولويتي نيز ضرورت بازسازي ، سازندگي و اصلاح ساختار اقتصادي كشور بعد از هشت سال جنگ بود ، چون در دوران جنگ دولتي ميرحسين موسوي تمام تلاش خود را صرف دفاع و اداره امور جنگ و حفظ عدالت اقتصادي در دوران بحران اقتصادي جنگ كرده بود . او با اجراي سياست اقتصادي هدايت شده و كنترل دولتي ، سامان اقتصادي را حفط كرد ، اما بعد از جنگ ، مردم انتظار داشتند شرايط اقتصادي جامعه بهبود يابد ، سطح زندگي رفاهي افزايش يابد ، خرابي‌هاي جنگ بازسازي شود ، كارخانجات و بخش‌هاي توليدي راه اندازي شوند و رونق اقتصادي آغاز شود .

اجراي پروژه‌هاي زيربنايي مانند سدسازي ، احداث و بازسازي راه‌آهن و راه‌هاي شوسه ،‌ راه اندازي كارخانجات نيمه تمام و يا از كار افتاده ،‌افزايش كارايي اقتصادي منابع و معادن ،‌ كاهش كنترل دولتي و افزايش مشاركت بخش خصوصي در امور اقتصادي ،‌ شهرسازي و بازسازي شهرها از جمله شهر تهران ، توجه به بخش كشاورزي و جهت‌دهي آن به سوي صنعت صادرات ، افزايش توان نظامي ايران در جهت توليد سلاح‌هاي استراتژيك ،‌ از جمله محورهاي فعاليت اقتصادي دولت هاشمي رفسنجاني بود . در زمينه سياست خارجي نيز دولت هاشمي رفسنجاني سعي كرد مخاصمه ايران با ساير كشورهاي منطقه‌اي و جهاني را كاهش دهد . وي محور فعاليت سياست خارجي دولت خود را براساس توجه به كشورهاي تازه استقلال‌يافته جنوب شوروي سابق تنظيم كرد .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
37_682659_5981.zip11.4k

نظرسنجی
قیمت های محصولات فروشگاه را چگونه میبینید؟
filesell filesell